Hakkımda

Selam Çağatay ben.

Küçük yaşlarımdan beri bilgisayarlara ve ağlara meraklı birisiyim bu merakım zamanla sönmek yerine dahada alevlendi ve işim haline geldi.

Etrafımda olan ya da yeni tanıştığım insanlara sürekli birşeyler öğretmeye ve yanlış bildiklerini düzeltmeye çalıştım.

Ülkenin önde gelen network firmasında çalışmaya başlayarak iş hayatına atıldım ve bu firmada azımsanamayacak derecede network bilgisine sahip oldum. Tabi bu sırada yazılım tarafında kendimi geliştirerek Java, C#, C++, Phyton gibi dilleri öğrendim. Windows işletim sisteminde çok fazla kasan bir bilgisayarım olduğu için alternetif ararken Linux ile karşılaştım ve en sevdiğim işletim sistemi haline geldi adeta yazılıma bakış açımı değiştiren işletim sistemi oldu. Şuana kadar neredeyse bütün temel linux işletim sistemlerini kullandım. Ama o yaşlarda bu bilgilerin bana yetmediğini düşünerek bilgi açlığı ile daha fazla öğrenmek adına araştırdım ve okudum. Etrafımda bilgili olarak gördüğüm insanların tam anlamı ile yakasına yapıştım ve bilgiyi aldım.

Ardından ilk turizm tecrübem olan minimal yapıda bir otelde bilgi sistemleri departmanında çalışmaya başlayarak canlı sunucular tarafında bilgi edinmeye başladım. İlerleyen süreçlerde zayıf akım konusunda bilgimide geliştirip genç yaşta network sisteminin işleyişini öğrenmeye başladım.

Vatani görevimi tamamladıktan sonra yabancı bir turizm şirketinde çalışmaya başladım buradaki çalıştığım süre içerisinde sunucu ve ağ işleyişi tarafında ki bilgilerimi geliştirdim maaşımın neredeyse hepsini kurslara ve sertifikalara harcadım ve bilgi dolu bir yıl ardından firma ile yollarımızı ayırdık.

Sonrasını takip eden günlerde ise Türkiye’nin lider turizm firmalarından birisinde çalıştım ve tam anlamı ile networkte bilgi sahibi oldum. Sunucular ile çok fazla iç içe olduğum için sunucu işletim sistemlerini kurup ve yönetmeye daha hakim olmaya başladım. Ve tabiki gelen maaşımın neredeyse hepsini yeniden kurslara ve sertifikalara harcadım. Burada bir parantez açmak istiyorum özellikle genç okuyucularım için, Bilişim sektörü yerine Bilgisayar Bilimi ya da Bilişim Bilimi demeyi tercih ediyorum ve bu bilim dalına yapılan hiç bir yatırım boş yere yapılmış olarak kalmaz size daima fazlasını verir tabi siz almasını bildiğiniz sürece bu işe vereceğiniz en iyi şey kazancınız değil zamanınızdır. Bu işletmede yaklaşık olarak üç yıl çalıştım ve yollarımızı ayırdık.

.